Edukacja dotycząca bezpieczeństwa jest w szkole podstawowej sprawą priorytetową. To właśnie tutaj wyrabiają się najważniejsze nawyki, jeśli chodzi o różne niebezpiecznie sytuacje. Warto zainwestować wtedy w dobry podręcznik, który pomoże zrozumieć dużo ważnych zagadnień. Dobrym przykładem jest tutaj “Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej“, gdzie Jarosław Słoma krok po kroku uczy prawidłowych zachowań. Jakie informacje znajdziemy w tej książce?

Najnowsze wytyczne podstawy programowej

Podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej” w pełni pokrywa się z najnowszą podstawą programową. Przeznaczony dla uczniów ósmej klasy zawiera podstawowe informacje dotyczące pierwszej pomocy czy zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach. Dowiemy się z niego jak zareagować w sytuacji kryzysowej: jeśli ktoś będzie miał wypadek, zasłabnie z powodów zdrowotnych czy spotka się z niebezpiecznym zwierzęciem.

Nie ma lepszego wieku do opanowania podstaw bezpieczeństwa, które zostają z uczniem już na całe życie. Dziecko nauczy się jak poprawnie zachować się na drodze, czego nie robić w przypadku instalacji elektrycznej oraz jak zabandażować ranę.

Atrakcyjny sposób podania


Podręcznik nie opiera się jedynie na suchym tekście. Do każdej sytuacji zamieszczane są infografiki, ilustracje oraz zdjęcia, które pokazują jak zachować się w danej sytuacji. Dziecko nie musi czasami nawet czytać tekstu, wystarczy, że zobaczy co dzieje się przy każdym kolejnym kroku. Przedstawia również ważne oznaczenia, które oznaczają niebezpieczeństwo albo znaki drogowe, na które trzeba zwrócić uwagę. 

Oprócz części opisowej uczeń znajdzie tu również dużo zadań, które pozwolą mu utrwalić materiał. Przede wszystkim różnego rodzaju ćwiczenia, gdzie trzeba wskazać prawidłowe zachowanie w danej sytuacji. Nic nie oddziałuje na wyobraźnię ucznia bardziej niż praktyka, dlatego trzeba przedstawiać mu jak najwięcej przykładów. Dzięki nim jego bezpieczeństwo zwiększy się o kilkaset procent.

Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej, Żyję i działam bezpiecznie, edukacja bezpieczeństwa, nauka bezpiecznego zachowania

Lena